BLOCKCHAİN

Japon şirketi Fujitsu,Blockchain Ağlarını Birleştiren Ödeme Sistemini Kullanıma Açıyor

Bilgi ve iletişim teknolojileri alanında lider Japon şirketi Fujitsu,Kripto para birimleri arasında bir ticaret ağının oluşması gerektiğini savundu.

Japonya’nın önde gelen teknoloji şirketlerinden Fujitsu, farklı blockchain ağlarını birbirine bağlayacak ödeme sistemini kullanıma açıyor.Blockchain tabanlı sistemlerin geliştirilmesi için bir süredir çalışmalar yapan şirket, birbirinden bağımsız biçimde çalışan blockchain ağlarını bir araya getirecek ödeme platformu oluşturduğunu duyurdu. “ConnectionChain” adını verdikleri proje kapsamında, farklı ağlarda bulunan dijital para birimleri arasında kolay biçimde transfer yapılabilecek.

Üç büyük Japon bankası ile ortaklık kurdu.

Hyperledger Blockchain konsorsiyumunun üyeleri arasında bulunan şirket, blockchain teknolojilerine dair birçok yeni proje geliştiren öncü şirketlerden. Blockchain tabanlı P2P (Peer to peer – eşler arası) ödeme altyapısı kurmayı planlayan şirket, üç büyük Japon bankası ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Mizuho Financial Group, Sumitomo Mitsui Financial Group ve Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) ile birlikte, blockchain teknolojisini kullanarak P2Ppara transfer sistemlerini geliştirmek için çalışmalara başladı.Blockchain ile P2P ödeme sistemi kullanıcılar arasında güvenli bir ortam sağlayacak olan Fujitsu, üç ay sürmesi planlanan geliştirmenin ardından mobil uygulama arabirimiyle bütünleşik çalışan bir sistem sunacaklarını ifade edildi.

Temmuz ayında Fujitsu Laboratuarları, Linux Vakfı tarafından barındırılan Hyperledger Blockchain bünyesindeki Hyperledger Fabric teknolojisinden faydalanacağını açıklamıştı. Fujitsu, blockchain sayesinde uygulamalar geliştirerek daha verimli sonuçlar elde ettiğini de belirtti.

Kaynak:cointelegraph

Spread the love

Tartışmaya Katıl