ALTCOİN BÜLTEN

Bitcoin Diamond (BCD) Nedir?

Tahmini bu ay sonuna doğru Bitcoin Diamond çatalı gerçekleşecek. 1’e 10 veriyor. İşlem miktarını gizleme özelliği var.Detaylar resmi sitesi btcd.io türkçeye alıntı olarak haberimiz de paylaşılmıştır.

Bitcoin Diamond nedir?

Bitcoin Diamond (BCD), önceden belirlenmiş blok yüksekliğinde meydana gelen Bitcoin çatalı olup, BCD olarak yeni bir zincir oluşturulur. Bitcoin Diamond madencileri, yeni bir prova işi algoritması ile bloklar oluşturmaya başlayacak ve BTC’nin orijinal özelliklerine dayalı olarak, hesap transferi ve gizlilik için art arda gelişecek ve geliştirilecek. Bu, Bitcoin blok zincirinin bir bifurkasyona neden olacaktır. Orijinal Bitcoin blok zinciri bozulmadan devam edecek, ancak blok zincirin yeni bir kolu orijinal zincirden ayrılacaktır. Aynı işlem geçmişi Bitkisel ile paylaşır, dallanma başlar ve ayrıştığı eşsiz bir bloğa girene kadar. Bu işlemin bir sonucu olarak, “Bitcoin Diamond” olarak adlandırdığımız yeni şifreleme imkânı yaratılmıştır.Bitcoin Diamond (BCD) için toplam miktar nedir?

BGB toplam tutarı 210 milyon. Artık bir artış yok. 170 milyon BCD, 1BTC: 10BCD, uzun vadeli Bitcoin ECOSYSTEM desteği için Bitcoin sahiplerine sunulacak. Gerisi 40 milyon otomatik olarak haraçlar ve madencilik olarak topluluk ödülleri havuzuna transfer edilecek.

Bitcoin Diamond hangi sorunları çözmeye çalışıyor?

Bitcoin’in hızlı gelişmesinden dokuz yıl sonra, yüksek işlem ücretleri ve Bitcoin artan müşteri sayısının taleplerini artık karşılıyor. Temel olarak aşağıdaki yönlerden meydana gelen çeşitli sorunlar ortaya çıkmıştır:
1. Gizlilik korumasının eksikliği.
2. Yavaş işlem onayları.
3. Yeni üyeler için yüksek eşik.

Bitcoin Diamond, Bitcoin’in rakibi midir?

Hayır, Bitcoin Diamond, Bitcoin orijinal özelliklerini korurken, yükseltilmiş teknoloji ile Bitcoin blok zincir çatalıdır. Aktarımdaki miktarı şifrelemek için bir dizi yeni şifreleme tekniği kullanılmaya başlandı ve müşterilerin gizliliğini daha da sağladı. Ayrıca, Bitcoin Diamond’ın tüm işlem sürecini hızlandırmak ve izole blokların üretimini en aza indirgemek için her bloğun blokaj çıkışı ve depolama boyutunu optimum bir değere yükseltiyor.Spread the love

2 Comments

  1. Doğan 28 Aralık 2017
  2. Emrah Demirkoç 28 Aralık 2017

Tartışmaya Katıl