BİTCOİN BÜLTEN

Bitcoin’in popülaritesi artmaya devam ediyor

Bitcoin, piyasaya sürüldüğünden  bu yana yapılan işlemlerin toplam hacmi 6 trilyon doları aştı. Bitcoin 2018 yılında 10 milyar dolar günlük işlem hacmi olan bir piyasa haline geldi.

Bitcoin ile ilgili istatistikler yayınlayan analist Josiah Hernandez, verilere göre Bitcoin’deki fiyat düşüşüne rağmen, kripto para biriminin popülaritesinin açıkça arttığını belirtiyor ve sözlerine şunları ekliyor:

Değişimin bir aracı olarak herkesin şüphe ettiği Bitcoin’in piyasadaki önemli rolü açıkça verilere bakarak görünüyor.

“Bitcoin bugüne kadar hiç bu kadar güvenilir ve güçlü olmadı.”

Ünlü yatırımcı Trace Mayer da, Bitcoin’in fiyatındaki düşüşlere rağmen, Bitcoin’in zamanının en popüler günlerini yaşadığını belirtti. Ayrıca Trace Mayer konuya yönelik açıklamalarına şunları da ekledi:

Bitcoin’in 200 günlük işlem hacmi toplamı 2 trilyon dolar. Bu da Bitcoin’in zamanla daha güçlü bir kripto para birimi haline geldiğini gösteriyor. Bitcoin bugüne kadar hiç bu kadar güvenilir ve güçlü olmadı.

Analist Tone Vays geçtiğimiz günlerde bir podcastte, Bitcoin için en dip seviyenin 4.900 dolar olduğunu söyledi. Bununla birlikte, bir para birimi olarak Bitcoin’in 2018 krizi sırasında yeni yüksek profilini savunanların kazandığını da sözlerine ekledi.

Kaynak:kriptoparahaber

Spread the love

Tartışmaya Katıl