BLOCKCHAİN

İlk Blockchain Tabanlı Oyun CryptoKitties (Dijital Kediler)

Dijital paranın popüleritesi giderek artarken Ethereum ağının dijital oyunu CryptoKitties için bir haftada 1,3 milyon dolar harcandı.

Sanal bebeklerle başlayıp, bilgisayar oyunları ve mobil oyunlara, oradan da Pokemon Go gibi arttırılmış gerçeklik gibi üst düzey teknolojileri de bünyesinde barındırarak gelişen, hayvan veya hayal ürünü karakterleri almak, beslemek, geliştirmek ve hatta bazen satmak üzerine kurulu pek çok oyun yapıldı.

Ancak şimdi bahsedeceğimiz oyun, temel anlamda bu felsefeyi sürdürmesine rağmen, tamamen farklı bir teknolojiye dayanarak geliştirildi. Bu teknoloji de tabi ki hayatımızın her alanında yavaş yavaş yerini almaya başlayan Blockchain teknolojisi!

Pokemon kartlarının dijital versiyonu olarak görülebilecek CryptoKitties’te, oyuncular farklı özelliklere sahip kedileri besleyebiliyor, satın alıp satabiliyor.

Oyuna harcanan paranın bir haftada 1,3 milyon doları bulduğu ve hızlı yükseldiği belirtiliyor. Bazı kedilerin fiyatı ise, 246 Ethereum’u, yani 113 bin doları buluyor.

Şu anda Ethereum işlemlerinin yüzde 4’ünü oluşturan oyunun, kripto para meraklıları dışında farklı kesimleri de sanal para piyasasına çekebileceği ve piyasaya ilgiyi artırabileceği söyleniyor.

Cryptokitties muhtemelen blockchain üzerinde geliştirilen son oyun olmayacak. Gelecek günlerde daha nice yaratıcı oyunun bu teknoloji üzerinden geliştirileceği ve kullanıcılarla buluşuyor olacağını tahmin ediyoruz. Projeyi incelemek isterseniz cryptokitties.co veya Twitter hesapları @CryptoKitties’e göz atabilirsiniz.

Kaynak:haber.dovizSpread the love

Tartışmaya Katıl