BİTCOİN BÜLTEN

Merkez Bankaları 2018’de Bitcoin’i Rezervlerin de Tutacak

Blockmain.info CEO’su ‘e göre, 2018’de merkez bankaları altın ve yabancı para birimleri ile birlikte kriptopara birimlerine de sahip olacak .

CNBC’nin Coin Rush bölümüyle ilgili kısa bir röportajda konuşan Smith, önümüzdeki yıl geleneksel finansal kurumlara kripto gibi ilk kez katılmayı göreceğini öne sürerek şunları söyledi:

Bence bu yıl, merkez bankalarının bilançolarının bir parçası olarak dijital para birimi tutmaya başladıkları ilk yıl olarak göreceğiz “dedi.

Bitcoin’in Ocak ayında yaklaşık 1.000 $ olan bu hafta 20.000 dolara kadar olan hızlı yükselmesi , bankalar, hükümetler ve düzenleyicilerin dikkatini bu küresel düzeyde çekti. Bazı pazarlarda, bankalar özellikle kripto para birimlerinin geleceği üzerine çeşitli ve bazen kutuplayıcı görünümler benimsemiştir.

Güney Kore’nin Shinhan müşterilerine Bitcoin cüzdanlar sunmak için ilk büyük banka olacağını açıkladı , Danimarka Merkez Bankası yöneticisi Bitcoin’i bu hafta “ölümcül” olarak nitelendirdi ve vatandaşları ondan uzak durmaya çağırdı.

Bir eğilim olarak Smith, merkez bankalarının büyük olasılıkla kendi markalı dijital varlıklarını “bu yılın sonlarında veya gelecek yılın başlarında” yayınlamaya başlayacağını belirtti. Rusya’yı da içeren çok sayıda hükümet ulusal bir dijital para yayınlamayı düşünüyor.

Kaynak:cointelegraph

Spread the love

Tartışmaya Katıl