BLOCKCHAİN

Oleg Safonov:Blockchain Turizm Sektöründe Ciddi Bir Değişim Başlatacak!

Rusya Federal Turizm Ajansı başkanı Oleg Safonov, Turizm piyasasının Blockchain teknolojisini kullanarak ciddi şekilde değiştirileceği düşüncesinde olduğunu ifade etti.

2017 Kazan Turizm Forumu’nda, konuşan Safonov, turizm endüstrisinin yeni gelişmekte olan teknolojilerle, özellikle de Blockchain’le, dönüşmenin eşiğinde olduğunu söyledi. Rus haber ajansı Tass tarafından hazırlanan bir raporda, teknolojinin turistlerin hizmet kalitesini artırmak için kullanılabileceğini savundu.

Safonov “Bizim federal ajansımıza göre Blockchain turizm pazarını ciddi şekilde değiştirecek, ancak bizim görüşümüze göre, bu değişim bir iki yılda değil, 5-10 yıl içinde gerçekleşecek” dedi.

Blok zincirinin getireceği değişikliklerin doğasını ayrıntılı bir biçimde ortaya koyan Safonov, blok zincir gibi yeni teknolojilerin turistlerin doğrudan servis sağlayıcılarla çalışmasını sağlayarak arabuluculara olan ihtiyacı ortadan kaldırdığını söyledi.

“Bu, ürünün kalitesini daha iyi hale getirirken, daha az maliyetli olmasını sağlar ve ayrıca sağlayıcıların ürün sorumluluğunu arttırır” dedi.

Rusya ülkedeki kripto para ticareti konusunda temkinli davranırken, genel olarak blok zincir teknolojisine olumlu bakıyor.

Hükümet, gelecek yılın başlarında Blockchain tabanlı bir tapu kayıt sistemini test etme planlarını açıkladı. Geçen ay, Rusya’nın başbakan yardımcısı, teknolojinin devlet yönetiminde “geniş kullanım” görebileceğini söyleyerek hükümetin olası Blockchain kullanımı hakkında konuşmuştu.

Kaynak: Coindesk

Spread the love

Tartışmaya Katıl