BLOCKCHAİN

Taksilere Blockchain Teknolojisi

Yerel ulaşım veya taksi endüstrisindeki Blockchain teknolojisi, yalnızca yüzyıllardır süren bir evrimin devamıdır . İnsanoğlu hem nakliye hizmeti sunarken hem de sanayi yönetimi konusunda daha etkin teknolojiler aradı.

Taşımacılıkta, hayvanların çektiği arabaların kullanımdan başlayıp, günümüz makinelerinin karmaşıklığına ilişkin eski ulaşım şekillerinden yola çıkarak ulaştırma endüstrisi temel idari departmanlarla birlikte organize bir ekosistem haline geldi.

Dünyadaki hemen hemen her büyük kasaba ve şehirde bulunan yerel taksi sistemleri , modern yaşam için oldukça gerekli olduğu kanıtlanmıştır. Günlük yaşamda yolculuk etmenin önemi göz önüne alındığında, taksilerin yüksek talep görmesi ve endüstrinin son derece rekabetçi olması şaşırtıcı değildir. Küresel taksi pazarının 50 ila 100 milyar dolar arasında dalgalanacağı tahmin ediliyor .

Blockchain uygulamaları her endüstride hızla kabul gördüğünden , taksi endüstrisini geride bırakan teknolojinin işaretleri zaten açıktır . Zaman içinde ve çağlar boyunca sürekli gelişen bir endüstri için yeni bir aşamaya geçmek hiç de şaşırtıcı bir gelişme olmayacaktır.A2B Taksi Kurucusu Tomas Peleckas’a göre:

Lisanslı taksi şoförleri, güvenlik ve kaliteli hizmet amaçları için gereklidir. Piyasadaki durum, müşterileri profesyonel ve akredite edilmiş sürücülerle doğrudan bağlantı kurmak üzere tasarlanmış bir platform oluşturulmasına yönelik bir ilham kaynağıdır. Müşterilerin lisanslı bir sürücü bulmalarını sağlamak için bir mobil uygulama sağlanması ve işlerini daha etkin bir şekilde yönetmek için sürücüler sanitasyona maruz kalan bir taksi endüstrisi oluşturmak için çok yol kat edecektir. Hem nakliye güvenliği hem de kaliteli hizmetlere yönelik motivasyon için vazgeçilmez bir araçtır.

Uygulama simgelileştirme kavramını veya yerel ulaşım sistemlerini yönetmek için Blockchain tabanlı uygulamalar kullanarak uzun gelecek olan bir gelişmedir. Muhtemelen Blockchain ve tokenization’a dayanan birçok taksi hizmeti ortaya çıkacaktır.

İnsanlık İçin Blockchain teknolojisi

Birçok çevrede Blockchain, insanlık için ortak teknoloji olarak tanımlanmaktadır. Bu, normal insanlara kaynaklarını daha fazla kontrol ederek doğruluğunu kanıtlayan bir tanım. Aynı zamanda, çeşitli sektörlerde pazarın açılışı ve tüm katılımcılar için düzgün bir oyun alanı yaratılması için hizmet eder.

Kaynak:cointelegraph

Spread the love

Tartışmaya Katıl